Naprawa serwera

Szybkie i skuteczne usuwanie
awarii serwerów Linux

Przywrócimy działanie Twojego sklepu internetowego i firmowej strony!

DevOps Linux

Pełne wsparcie administratorów / DevOps Linux

Konsultujemy nie tylko webbowe projekty internetowe!

Cyberbezpieczeństwo

Ochrona przed atakami typu DDoS

Systemy wykrywania i reagowania na incydenty
oraz audyty bezpieczeństwa i certyfikacje

Może Linux?

Systemów operacyjnych jest wiele. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego warto wiedzieć, co dany system operacyjny może Ci zaoferować. Być może w Twoim przypadku najlepiej sprawdzi się Linux?

Linux jest systemem otwartym, tworzonym i udoskonalanym przez jego użytkowników. To oznacza, że bez problemu możesz dotrzeć do kodu źródłowego systemu i wprowadzać określone modyfikacje. Wygląd systemu również możesz dostosować do swoich indywidualnych preferencji, dzięki „umiejętności” współpracy Linuksa z różnymi środowiskami graficznymi. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest jednak bezpieczeństwo. Linux nie jest tak popularny jak platformy konkurencyjne, szczególnie na komputerach biurowych czy domowych. Mniejsza popularność systemu jest wprost proporcjonalna do ilości wirusów i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Z tego powodu Linux jest systemem chętnie instalowanym na serwerach.

Czy Linux jest dla każdego? Tak, ale osoby, które nie bardzo radzą sobie z instalowaniem dodatków, sterowników oraz innego sprzętu, mogą mieć pewne trudności. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie wszystkie urządzenia będą od razu dobrze współpracować z podstawowymi dystrybucjami systemu operacyjnego Linux. Automatyczne wykrywanie np. odpowiednich sterowników czy karty graficznej przez system może być czasem utrudnione i trzeba będzie mu w tym pomóc ręcznie. Linux bez wątpienia należy jednak do systemów operacyjnych bardzo szybkich i pewnych, co doskonale rekompensuje jego ewentualną trudność w obsłudze przez osoby słabo poruszające się w tym temacie.